Kam se hodí SPC podlahy? A často kladené otázky

Kam se hodí SPC podlahy? A často kladené otázky

Stavíte nebo rekonstruujete? Pak se jistě zajímáte i o správnou volbu podlahové krytiny do jednotlivých interiérů. Ještě před pár lety by byla jasnou volbou pro koupelnu a chodbu dlažba, pro kuchyni pak PVC podlaha nebo laminát. Do ostatních pokojů se volila laminátová podlaha či koberec. V posledních letech se však trendy a technické vlastnosti podlah mění a do popředí se dostávají rigid vinylové SPC podlahy.

Jaké jsou přednosti SPC podlah, a co SPC znamená?

Ačkoli jsou rigidní vinylové SPC podlahy na trhu již nějakou dobu, do povědomí zákazníků se zapisují až v poslední době. To je způsobeno jednak růstem ceny ostatních druhů podlahovin, ale také zvyšujícími se požadavky na kvalitu a odolnost podlahy. Zejména v oblasti odolnosti rigidních SPC podlah na plné čáře poráží laminátové. Technologie výroby u podlah s označením rigid vinyl SPC, spojuje to nejlepší z vlastností vinylových podlah, laminátových podlah a kamenné dlažby.

Například již výše zmíněná novinka na trhu Experto Click SPC 50 se díky své konstrukci a odolnosti zátěži hodí i do vstupní haly či obývacího pokoje. Snadná údržba a vysoká odolnost vůči vlhkosti pak dovolují použití této podlahy v kuchyni nebo koupelně, kde samozřejmě nemůže být umístěna přímo ve sprchovém koutě. A do ostatních obytných místností se pak hodí díky nádherným přírodním dekorům.

Využití vinylových SPC podlah je tak velmi široké. Hodí se totiž nejen do obytných prostor, ale podle tloušťky nášlapné vrstvy zvládnou i komerční prostory s mírnou zátěží. Díky tomu se i Experto Click SPC 50 hodí jak do menších kanceláří, tak i prodejen. Nejenže odolává pochůzce v obuvi, ale i opakovanému přejezdu kolečkovou židlí, což je slabostí mnoha konkurentů.

FAQ – Často kladené otázky k rigidním SPC podlahám

S rostoucím zájmem o rigidní SPC podlahy se setkáváme se stále větším náporem zcela pochopitelných otázek našich zákazníků. Abychom vám pomohli lépe poznat nové rigidní SPC podlahy, rozhodli jsme se sepsat seznam často kladených otázek.

.

Můžu položit rigidní SPC podlahu na stávající podlahu?

Ano, pokud je součástí podlahy integrovaná podložka, jako je např. Experto Click SPC 50 Tuto podlahu můžete položit na vaše staré lino, dřevěnou podlahu, dlažbu apod. Integrovaná podložka rigidních SPC podlah vyrovnává drobné nerovnosti. Samozřejmě zde platí, že by podklad měl být co nejvíce rovný a čistý.

Jaká je cena?

Cena rigidních SPC podlah je rozličná, a to na základě mnoha parametrů. Patří mezi ně tloušťka nášlapné vrstvy, povrchová úprava, embossing a především celková tloušťka podlahy, dále druh a tloušťka integrované podložky, propracovanost zámků, ale i formát jednotlivých lamel podlahy.

Cena rigidních SPC podlah se pohybuje v řádech vyšších stovek korun, ale je nutné počítat s tím, že často již nemusíte řešit dokupování speciální drahé podložky, lepidla nebo vyrovnávat drobné nerovnosti.

Co je to rigidní podlaha?

Rigidní podlaha je definována jako tuhá, pevná a stabilní podlaha. Jednotlivé lamely (desky) podlahy jsou tvarově a rozměrově stálé a díky tomu odolají teplotním rozdílům i zvýšené vlhkosti.

Co je to SPC?

SPC je označení jádra podlahy, konkrétně se jedná o zkratku pro Stone Plastic Composite, což znamená, že jádro podlahy je tvořeno minerálním práškem, který je spojen minerálním kompozitem. Tento druh jádra, který obsahuje minerální složku a pojivo, které je tvořeno různými epoxidovými pryskyřicemi, které mají různé příměsi a vyžadují speciální technologické postupy se stará o stálost a pevnost podlahy. SPC podlahy jsou jedním ze zástupců rigidních podlah.

Jsou vhodné pro podlahové topení?

Rigidní SPC podlahy jsou přímo skvělou volbou pro podlahové vytápění, jelikož velmi dobře snáší teplotní rozdíly a odolají i teplu z podlahového vytápění.

Jaká je tloušťka?

Tloušťka rigidních SPC podlah je rozdílná, takže ji nelze specifikovat. Platí však, že se jedná o tenkou podlahovou krytinu, která je tlustší, než byly lepené vinylové podlahy. Obecně se však tloušťka rigidní SPC podlahy pohybuje od 4 mm. V případě nové rigidní SPC podlahy Experto Click SPC 50 činí tloušťka 6 mm včetně podložky.

Jsou vodotěsné nebo voděodolné?

Občas se můžete setkat s ne zcela správným označením, že jsou rigidní SPC podlahy vodotěsné. Ačkoli je celková konstrukce podlahy včetně spojů koncipována jako nepropustná, voda a zejména vlhkost si vždy dokáže najít cestu, kudy pod krytinu může zatéci. Rigidní SPC podlahy jsou tedy spíše voděodolné a díky tomu se hodí i do koupelny. Ačkoli mají jemnou protiskluzovou vrstvu, do sprchové koutu rozhodně vhodné nejsou.

Zdroj: V-podlahy

Odpovědět

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mailová adresa: (Nebude zveřejněna)
Komentář: