Dodejte svému interiéru stylovou atmosféru

Dodejte svému interiéru stylovou atmosféru

Elegantní vzhled, kvalitní provedení a výborné funkční vlastnosti – to jsou přídomky, kterými se pyšní většina výrobců plovoucích podlah. Trend v oblasti podlah představují v současné době vinylové, které si získávají oblibu nejen díky přitažlivému designovému řešení.

Kvalitní podlaha je navíc technicky řešena tak, aby bylo snadné i její položení, běžný úklid a údržba. Není proto nutné zvažovat, zdali bude moderní interiér přitahovat pozornost díky své eleganci nebo proto, že jej lze během chvilky uklidit.

Je však otázkou, zdali výrobci dokážou proklamované vlastnosti naplnit všechny najednou. A to je pro mnohé stále kamenem úrazu. Při výběru nové podlahové krytiny je proto nutná velká obezřetnost.

Spolehlivost společně s tradicí a kvalitou přináší již dlouhodobě na český trh společnost Fatra. Nyní přichází s novou kolekcí podlah RS-click.

Ta byla inspirována 10 nejoblíbenějšími vzory z řady lepených podlahových dílců Thermofix, které byly technologicky přepracovány do podoby plovoucí vinylové podlahy.

Originální vzory věrně imitují dřeviny z celého světa a dodají tak jakémukoli interiéru zcela novou, stylovou atmosféru. Například středomořský charakter nabízí vzor Borovice mediterian, jež vyžaduje díky své nevšední kresbě velmi citlivé použití. Těží ze zvláštního kontrastu kresby jehličnanu a moderní studené barevnosti. Je proto vhodná do moderních interiérů v kombinaci s divokými, sytými barvami. Rustikální ráz propůjčí místnosti dekory jako Borovice bílá – rustikal, Buk rustikal, Dub selský či Farmářské dřevo. Naopak moderní zařízení citlivě doplní Habr masiv nebo Ořech vlašský, který je zajímavý svou velmi jemnou vlasovou texturou, jež dává vyniknout světlým typům nábytku. Vzor je velmi vhodný pro moderní prosvětlené interiéry.

Konstrukčně podlahoviny RS-click odpovídají klasické plovoucí podlaze, tudíž je jejich pokládka velmi jednoduchá a ihned po položení jsou připraveny pro běžný provoz a zatížení, aniž by bylo nutné je pevně spojovat s podkladem. Po technické stránce mají jednotlivé palubky formát 1 205 x 210 mm, přičemž celková tloušťka je 9,5 mm. Z toho tloušťka nášlapné vrstvy představuje 0,40 mm. Podlahová krytina RS-click je vhodná i pro místnosti s podlahovým vytápěním.

Podstatným faktorem je u podlahovin také celkový vjem ze samotné chůze. V tomto případě je překvapivě tichá díky výborným zvukově izolačním vlastnostem.

V neposlední řadě jsou podlahy od společnosti Fatra také velmi nenáročné z hlediska úklidu a údržby. V případě potřeby je stačí pouze jednoduše setřít mopem a jsou opět připraveny dodat reprezentativní charakter vašemu interiéru. Navíc jsou vysoce odolné i vůči opotřebení, což z nich činí vynikajícího společníka pro dětské dovádění nebo společný život s čtvernohými miláčky v jedné domácnosti.

Právě jejich odolnost, snadný úklid a jednoduchá pokládka je spolu s širokým výběrem přírodních vzorů předurčují i pro použití v komerčních prostorách jako jsou hotely, restaurace či kavárny.

Podlahová krytina by vždy měla respektovat ráz interiéru, pro který je určena. Dokáže jej nabít energií, nebo naopak zklidnit, umí citlivě doplnit zařízení, či může být sama o sobě dominantním prvkem v místnosti. Podlahoviny RS-click jsou vhodným doplňkem pro ty, kteří se chtějí spolehnout na kvalitní provedení a zároveň chtějí mít svobodnou volbu při výběru designového provedení.

Lepené vinylové podlahy Thermofix a plovoucí vinylové podlahy RS-click najdete v našem e-shopu.

Odpovědět

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mailová adresa: (Nebude zveřejněna)
Komentář: