RIGIDOVÉ vinylové polahy

Tyto vinylové podlahy jsou vyrobeny z materiálu SPC. SPC je zkratka pro kamenné plastové kompozitní vinylové podlahy. SPC je zkonstruovaný luxusní vinyl, který kombinuje vápenec a stabilizátory a vytváří tak extrémně odolné jádro. Vinylová podlaha SPC je samozřejmě 100% vodotěsná, ale navíc, proti běžným vinylovým podlahám se vyznačuje vyšší stabilitou a odolností vůči poškození. Díky své kvalitě, vzhledu a snadnosti pokládky i údržby jsou skutečným favoritem moderních interiérů.  

SPC podlahy jsou vhodné téměř do každého interiéru. Jejich vysoká voděodolnost a otěruvzdornost umožňuje instalaci i do koupelny, nebo zvlášť náročných prostor jako jsou kuchyně a vstupní haly. SPC podlahy bez problémů zvládnou i velmi časté čištění, takže svůj domov můžete udržet čistý, bez speciální chemie. Kameninové jádro jej přímo předurčuje do prostor s podlahovým topením.

Tvarová stálost SPC podlah je bezkonkurenční, zvládnou opravdu vysoké provozní zatížení. Můžete je bez obav instalovat do kanceláří nebo komerčních prostor. Zmínili jsme už, že neobsahují formaldehyd? Ideální a bezpečné i pro nejmladší členy rodiny.  

Konstrukce SPC Podlah

SPC = Kamenné plastové kompozitní vinylové podlahy.

SPC jsou považovány za upgradovanou verzi umělých vinylových podlah. Tuhá podlaha SPC se odlišuje od ostatních typů vinylových podlah svou jedinečně odolnou vrstvou jádra. Hlavním obsahem jádra SPC je prášek z přírodního kamene(až 65%), PVC pryskyřic (25%) a stabilizátorů (10%), které jsou namíchané podle přesné receptury. Jedná se o evoluci a vylepšení běžných luxusních vinylových podlah (LVT). Jádro pak poskytuje neuvěřitelně stabilní základnu pro každou podlahovou lamelu. Jakmile jsou podlahy nainstalovány, vypadají jako jakékoli jiné umělé vinylové podlahy, přičemž jádro je zcela skryto uvnitř.

SPC podlahy jsou složeny z těchto vrstev:

Nášlapná vrstva: Tato průhledná vrstva je nahoře. Poskytuje odolnost proti poškrábání a skvrnám.
Vinylová vrstva: Tato vrstva poskytuje dekorace pro prkno. Barvy a vzory se tisknou na vinyl.
SPC vrstva: Toto je husté, vodotěsné jádro pro prkno vyrobené z přírodního vápencového prášku, polyvinylchloridu a stabilizátorů. Poskytuje tuhost a stabilitu prkna.
Spodní podložka: Tato vrstva je vyrobena z pěny EXPE, která poskytuje zvukovou izolaci a odpružení. 

VÝHODY A VLASTNOSTI VINYLU RIGID

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ
Vinylové dílce RIGID lze použít s tradičním podlahovým vytápěním, jak vodním, tak také elektrickým. Zásadní rozdíl je však oproti běžným vinylovým dílcům max. povrchová teplota na LVT dílcích. RIGID díky speciální nosné kompozitní základně, která je tvořena směsí kamene a minerálů, je schopen snést až 45°C! Není důvod se tedy obávat přetápění podlahy, jako u běžných LVT dílců, s maximální povrchovou teplotou 27°C.

ODOLNOST VŮČI TEPLU
Standardní LVT dílce jsou klasifikovány jako termoplastické krytiny. Proto jsou velmi náchylné na teplotní výkyvy a např. při pokládce v oblasti francouzských oken hrozí jejich přehřátí. RIGID díky svému složení je schopen snést i přímé sluneční záření a odolat vysokým povrchovým teplotám.

ROZMĚROVÁ STÁLOST
Rozměrová stálost LVT dílců je standardně udávána hodnotou ≤ 0,25% z rozměrů lamely. RIGID má rozměrovou stálost ≤ 0.002%, tedy o více než 100% vyšší, než běžné LVT dílce. V praxi to znamená, že se nemusíte obávat tzv. spár v "normě".

STABILITA ZÁMKOVÉHO SPOJE
Stabilní nosná deska SPC umožňuje, že si materiál může dovolit vyšší vibrace, které vznikají při chůzi po podlaze. Podklad však musí být i zde pevný a rovný dle ČSN 744 505

RENOVACE
Renovace podlahy, při které není nutné odstraňovat původní starou podlahovou krytinu, je poměrně nenáročná. RIGID tak může být díky své nízké montážní výšce často pokládán jednoduše na stávající vrchní vrstvu původní staré podlahové krytiny např. PVC, dlažbu, parkety a další vyhovující podlahové krytiny.

AKLIMATIZACE
Běžné LVT dílce je nutné vždy před pokládkou minimálně 24h aklimatizovat v místě pokládky. Aklimatizace před pokládkou u produktu RIGID, díky svým vlastnostem a složení, není nutná. Po zakoupení produktu můžete provádět pokládku ještě ten samý den, bez ohledu na jakékoliv aklimatizační postupy.

ODOLNOST PROTI VLHKU
Běžné materiály jako laminátové podlahy, dřevěné podlahy nebo vinylové podlahy na HDF desce jsou náchylné na vlhkost. RIGID a jeho nosná deska SPC, díky svému specifickému složení, na vlhkost vůbec nereaguje. Nehrozí tak zhoršení funkčních vlastností krytiny působením zvýšené vlhkosti.

PŘÍPRAVA PODKLADU
RIGID díky své tvrdší nosné desce SPC je schopen snést určité nerovnosti v betonovém podkladu. Úpravy samonivelační vyrovnávací stěrkou stávající podlahy jsou nutné pouze v určitých případech. V případě nejasností kontaktujte svého dodavatele.

BEZ ŠKODLIVÝCH MATERIÁLŮ
Jádro SPC je vyrobeno z vysoce kvalitního vápence a PVC pryskyřice, bez škodlivých materiálů, jako je benzen, formaldehyd a těžké kovy a bez ftalátů  


Naše recenze z nákupního portálu

AvatarSimona P.
06.05.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Levná a rychlá doprava
AvatarJiří Š.
21.03.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Komunikace ochota
AvatarSimona K.
07.03.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Skvělá komunikace
AvatarLadislav O.
29.01.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Velký výběr zboží.
AvatarRadka V.
20.09.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
individuální přístup byla drahá doprava, poprosila jsem o překalkulaci a vše bylo vyřízeno rychle a ke spokojenosti snad obou stran určitě doporučuji široký výběr
AvatarŘíha P.
29.08.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
flexibilita dodávky
AvatarVladimíra O.
18.08.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Skvělá komunikace a ochota

Informace

Slevy

Výrobci

Štítky